CHERUB-Nováček

20. března 2009 v 16:57 | Balip |  -Books
Nakladatel: BB art
Překladatel: Petra Klůfová
Obálka: Jan Matoška
Redakce: Táňa Holasová, Jan Řehoř
Rok vydání: 2007
Počet stran: 304
Cena: 199Kč

První kniha série CHERUB.

Teroristka nepouští do bytu neznámé lidi, protože by to mohli být tajní policisté nebo agenti rozvědky, ale její děti si vodí domů kamarády, a všichni pak pobíhají celým bytem.
Teroristka netuší, že jedno z těch dětí nastražilo do každé místnosti v jejím domě štěnici, zkopírovalo si všechny soubory v jejím počítači a ukradlo jí adresář. Dítě pracuje pro CHERUB...

Dvanáctiletý James přijde o maminku, sestru si vezme do péče nevlastní otec. Chlapec skončí v dětském domově, kde jde z průšvihu do průšvihu.
Z pudu sebezáchovy přijme nabídku, aby vstoupil do CHERUB, dětské jednotky britské tajné služby. Děti tam dostanou skvělé vzdělání a dokonalý výcvik, takže dokážou plnit i ty nejnáročnější úkoly a nevyvolat pozornost, protože navenek vypadají a chovají se jako normální děti.
James si najde kamarády, zvládne vražedně náročný kurz základního výcviku; a hned první úkol je nesmírně náročný: s Amy, která vystupuje jako jeho starší sestra, infiltruje do komunity hippies, která chce ve jménu ekologie spáchat teroristický útok na konferenci o ropném průmyslu.
James je normální, trochu nadprůměrně průšvihový kluk, co se pere, odmlouvá, má rád dobroty, prožívá první lásku, má smůlu i štěstí a všechno řeší přesně podle svého věku.
Jde o milého, uvěřitelného hrdinu, díky kterému je příběh vtipný, napínavý, nepatetický a přitom působí realisticky.

Me: CHERUB,to jsou mé oblíbené knížky.Doslova je hltám,na tuhle knihu sem narazila náhodou.Byla zastrčená mezi nezajímavými knihami,zřejmě schovaná.
Od té doby patří k mým nejoblíbenějším
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama


free counters