CHERUB-Vězení

20. března 2009 v 17:08 | Balip |  -Books
Nakladatel:BB art
Překladatel: Petra Klůfová
Obálka: Jan Matoška
Redakce: Táňa Holasová, Mirka Jarotková
Rok vydání: 2008
Počet stran: 248
Cena: 199Kč

Třetí kniha série CHERUB.

Jane Oxfordová je přízrak; největší a nejdrzejší překupnice s ilegálními zbraněmi, ukradenými armádě USA, které dodává teroristickým vládám a organizacím na celém světě. Ale jak má FBI dopadnout ženu, která ovládá tak dokonale propracovanou organizaci, že nikdo nezná ani její podobu? Jak uvěznit chiméru, jež USA ukradla i nejmodernější rakety všech dob?
Jane Oxfordová nemá ani potuchy, že třináctiletý James Adams a jeho desetiletá sestra Lauren dokážou víc než všechny tajné služby světa: dokážou proniknout do jejího soukromí...
James a Lauren patří k CHERUB.
Třináctiletý James se dostal do výcvikového tábora, který připravuje děti pro role agentů v jednotce zvané CHERUB. Jejich pomoc vyhledává britská špionážní služba MI5 i policie v případech, kdy dospělí v pátrání selžou nebo prostě nemůžou mít naději na úspěch.
James, znuděný a přidrzlý puberťák, který každou chvíli něco vyvede, poplete nebo nerespektuje, je kupodivu ideálním agentem. Spolu se svými kamarády nadává na školu, na náročný výcvik, pere se a prožívá první lásky jako normální děti, ale občas je vedení tábora vyšle na misi do prostředí těch nejnebezpečnějších zločinů.
V průběhu let své činnosti se jednotce CHERUB povedlo dostat za mříže řadu zločinců, ale tohle je první případ, kdy mu musejí pomoct utéct z vězení...
Podle amerického práva mohou děti, souzené za zvlášť těžké zločiny, dostat stejný trest jako dospělí. Dvě stě osmdesát těchto dětí žije ve vězení Arizon Max ve vyprahlé arizonské poušti.
Na jedné z nejnebezpečnějších misí jednotky CHERUB nastoupí James Adams pod falešným jménem do vězení, kde se má spřátelit s jedním z chovanců a pak ho dostat ven.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama


free counters